Razstave

7 delavnic domačih obrti in dejavnosti - stalna razstava 

V gradu so na ogled delavnice domačih obrti in dejavnosti (kolarstvo, kovaštvo, lončarstvo, tkalstvo, zeliščarstvo, žganjekuha, vrvarstvo), ki prikazujejo tradicionalno rabo naravnih virov ter njihovo obdelavo in predelavo. Delavnice je pripravil Pomurski muzej iz Murske Sobote. Na gradu Grad so svoj prostor našle delavnice lončarskega mojstra Adolfa Hašaja iz Kuzme, kolarskega mojstra Andreja Holcmana (1925–2001) iz Ižakovcev 121 in vrvarskega mojstra Friderika Makovca (1908–1990) iz Gornjih Slaveč.

Zgodovinska razstava - stalna razstava

V predprostoru grajske kapele je na ogled časovni trak, ki obiskovalcem približa zgodovino gradu in njegovih lastnikov. 

Kukavica, Upkaš in Vidra - stalna naravoslovna razstava

V drugem nadstropju gradu je na ogled naravoslovna razstava, ki obiskovalcem ponuja pregled življenjske pestrosti na Goričkem. Svoj prostor si zaslužijo visokodebelni travniški sadobnjaki in njihova najbolj karizmatična vrsta ptice - smrdokavra. 

Razstava fotografij in risb TRAVNIŠKE ORHIDEJE NA GORIČKEM 

Vabimo vas na ogled razstave botaničnih ilustracij Divje orhideje, avtorice Jelke Jantol in mentorja prof. dr. Nejca Jogana ter fotografij Goričkih travniških orhidej, avtorja Kristjana Malačiča.

Razstava bo na ogled od 6. junija 2025 do konca leta 2025.


Trizoba kukavica, Goričko 2024   K. Malačič

Razstava likovnih del Poroka Venere in Marsa

Tamara Halužan razstavlja svoja likovna dela na gradu pod naslovom Poroka Venere in Marsa v Veliki dvorani gradu v Krajinskem parku Goričko.

Likovna dela bodo na ogled do jeseni. 

Kdo je Tamara Halužan?

Tamara Halužan se z likovnim izražanjem ukvarja že od otroštva, ko je prvič prijela v roke risalo orodje. Družina jo je pri tem močno podpirala, kar ji je dalo trdne temelje za nadaljnji ustvarjalni razvoj. Že v osnovni šoli je vedela, da želi postati slikarka, zato je vzporedno z gimnazijo obiskovala študijsko risanje pri akademskem slikarju Mirku Rajnarju, kasneje pa tudi ustvarjala v ateljeju mag. Saše Bezjak, s katero danes pogosto sodeluje.

Opravila je sprejemni izpit na Pedagoški fakultete v Mariboru - smer Likovna pedagogika, a študija ni dokončala, saj jo je akademski sistem omejeval. Kljub temu je ostala zvesta umetniškemu izrazu – ustvarja ob delu, neodvisno in svobodno, kar ostaja njeno temeljno vodilo.

Ukvarja se z risanjem in slikanjem na najrazličnejših površinah: papirju, platnu, lesu, glini, kamnu, pohištvu in celo stenah. Uporablja akril, akvarel, suhi pastel, alkoholne flomastre, pogosto pa posega po kombiniranih tehnikah. Poleg likovnega ustvarjanja oblikuje tudi unikatni nakit, modne dodatke, dekoracijo za dom in tekstil – s poudarkom na reciklaži z umetniško noto. Občasno vodi tudi kreativne delavnice za otroke in odrasle.

Njena dela so bila predstavljena na številnih samostojnih in skupinskih razstavah doma in v tujini. Med vidnejšimi samostojnimi razstavami so Jutranja kava na boemski način (UKC Maribor, 2018), Izrazno(razno)sti (ZKD Lendava, 2017) ter Utrinki narave iz moje duše (UKC Maribor, 2014). Sodelovala je tudi na natečajih, med drugim dosegla 7. mesto na Ex Tempore 2005 v Avstriji.

Tama Halužan ustvarja iz potrebe po svobodi, izražanju in lepoti – v slikah, predmetih in življenju.

 

 

 

 

    Se strinjam
    Spletno mesto uporablja piškotke zaradi boljše uporabniške izkušnje. Z uporabo naše spletne strani potrjujete, da se z njihovo uporabo strinjate. Več informacij Več informacij